• ATNAUJINTA: 2021 balandžio 16 d.
Klausimai - atsakymai
Į KLAUSIMUS ATSAKO SOC.PEDAGOGĖ, PSICHOLOGĖ, SVEIKATOS SPECIALISTĖ, BENDRAAMŽIAI, MOKYTOJAI.

Ką daryti jeigu nedrįsti eiti  pas psichologę?

Yra keli variantai: nedrįsti, nes kiti pamatys, tai šią problemą galima išspręsti ateinant vėliau, nes būnu gana ilgai (grafikas pakabintas ant durų) ir kabinete būnu viena (daugmaž nuo 15 val.). Iš kitos pusės labai normalu jaudintis ir nedrįsti eiti pas specialistus, nes „ką jis pagalvos“ apie mane. Noriu atkreipti dėmesį, kad viska, kas vyksta psichologo kabinete, jame ir lieka (tarpo manęs ir tavęs) – čia galioja konfidencialumo principas. Lankytis pas psichologa yra normalu, JAV net beveik kiekviena šeima turi asmeninį psichologą J Susitarti dėl apsilankymo gali užbėgti bet kada, kad būnu!

Kodėl mane traukia vyresnės mergaitės? Ir kodėl negaliu joms atsispirti? (17 m.)

Labai normalu, kad tave traukia vyresnės mergaitės, nors vis tik nėra aišku kiek tas „vyresnės“ yra. Dažnai ta „trauka“ rodo aukštesnę vaikino brandą ir norą bendrauti su taip pat jau brandžia mergina, kad būtų patenkinti abiejų poreikiai. Iš kitos pusės tai gali rodyti norą gauti dėmesio ir švelnumo, kurio tau šiuo metu galbūt trūksta. Juk neviską galima suvaldyti ir apsižvalgius aplink neretas atvejis, kai mergina vyresnė už vaikiną, na o tai nėra blogai.

Kodėl svarbiausi žmonės, tave skaudžiausiai įskaudina? (12 m.)

Taip dažniausiai atsitinka todėl, kad mums svarbūs žmonės, būna dažniausiai šalia, dažniausiai mes su jais kalbamės, turime bendras veiklas ir jų nuomonė mums visada svarbi. Jų pasakyti žodžiai tampa skaudesni, dėl visų prieš tai išvardintų priežasčių. Rečiau taip nutinka su tolimesniais pažįstamais žmonėmis, nes mūsų veikla ir retesni susitikimai padeda užmiršti ir taip skaudžiai nesureaguoti. Jeigu tai tampa per sunku tau, pabandyk su svarbiausiais žmonėmis apie tai pasikalbėti arba kreiptis į specialistus.

Mano mama yra... ždž kodėl tėvai nesupranta vaikų? (12 m.)

Kartais tėvai nesupranta vaikų dėl pasikeitusio laikmečio, kuris yra kitoks nei augo tėvai, todėl įvairios mintys kylančios tavo galvoje ar veiksmai, kuriuos tu darai, gali pasirodyti gana keisti ir nesuprantami. Taip pat, mums dažnai atrodo, kad tėvai mūsų nesupranta, nors iš tiesų jie labai rūpinasi savo vaikais ir nenori, kad jie patektų į bėda ir pan. Tačiau kiekvienas atvejis skirtingas ir geriausiai visuose atvejuose padeda nuoširdus pokalbis su tėvais.

Kaip susirast mergina? (14 m.)

Mergina, o tiksliau tinkamą ir gerą merginą, susirasti yra tikrai nelengva. Merginų „ieškoti“ reikia būnant save ir jokiu būdų neapsimetinėjant, kažkuo kitu (pvz. labai užimtu, sportuojančiu vaikinu, jeigu toks nesi). Nepamiršk, kad daugumai merginų patinka gėlės, mandagus elgesys ir dėmesys (pvz.: durų atidarymas). Nors niekur nereikia skubėti, atėjus laikui, su mergina susitiksi netikėtai ir netgi neieškant. J

Kai krikšto tėvai vežasi į Marijampolės baseiną, o aš nežinau koks gylis, koks Marijampolės baseino gylis? – konkrečiai koks Marijampolės baseino gylis, nežinau, tačiau įprastai baseinų gylis būna nuo 1,4 m iki 1,8 - 2,00 m.

Ar galima mylėti jaunesnį vaikiną už save?

Žinoma, kad galima. Daug porų pasaulyje yra kuriose vyras/vaikinas yra jaunesnis už moterį/mergina. Tik derėtų nepamiršti, kad visgi vaikinai bręsta vėliau ir tai ateityje gali tave kiek erzinti dėl to, kad jis pasirodys per daug vaikiškas ar nesubrend ar nesubrendęs. Na, bet nevisas tai erzina ir bet kokiu atveju, mylėti galima ir tai normalu!

Profesinė mokykla ar universitetas? Kodėl dauguma sako, kad į profesines mokyklas eina tik kvaili?

Dažnai yra manoma, kad kažką daugiau sužinosi, jeigu studijuosi universitete, iš dalies tai tiesa, nes vien tik studijų metų, dėstomų dalykų yra daugiau nei profesinėje mokykloje, tačiau klausimas ar baigęs studijas rasi darbą ir galėsi būti naudingas visuomenei? Kartais žmonės pamiršta tokias svarbias specialybes kaip automechanikai, virėjai – konditeriai, šaltkalviai, miško darbuotojai ir t.t., kurios ruošiamos profesinėse mokyklose. Jeigu moksleiviai nesirinktų profesinių mokyklų, kurios tikrai nėra blogai, tai visuomenė prarastų gerų ir gabių specialistų. Jeigu jaunimas nestotų į universitetus, vėlgi prarastume nemažai specialistų. Ką rinktis, priklauso nuo to, kokios specialybės norėtum pats ir nėra privaloma mokytis tik universitete. Kita vertus, pabaigus profesinę mokyklą, visada galima stoti į universitetą. J

Universitetų, kolegijų atstovai turėtų susitikti su II kl. mokiniais <…> jau turime būti apsišvietę prieš pasirenkant…

Aš labai džiaugiuosi jūsų tokiu noru ir tikrai tikiuosi, kad į tai būs sureaguota. Žinoma, tokį jūsų norą pirmiausia turi žinoti auklėtoja, kuri savo ruožtu galėtų šią mintį perduoti toliau. Jeigu norite sužinoti apie VDU, mokslo sistemą ir galimybes šiame universitete ar socialinius mokslus ir ypač psichologijos studijas ir darbą, mielai jus supažindinčiau, tik praneškite, kad to norite auklėtojai. Na, artimiausiu metu tikiuosi, kad jūsų noras bus išgirstas ir galėsite išgirsti universitetų ar/ir kolegijų studijų programas ir galimybes. O iki to: skaitykloje galite rasti įvairių mokslo institucijų lankstinukų su svarbiausia informacija.

Kokie brendimo požymiai mergaitėms? (13 m.)

Pradeda keistis kūno forma – išryškėja liemuo, praplatėja klubai, figūra tampa moteriška. Organizmas pradeda kaupti riebalus, todėl atrodo, kad priaugama svorio. Atsiranda specifinis kūno kvapas, daugiau prakaituojama. Taip pat atisranda jaunatviškų spuogų, dėl padidėjusios riebalinių liaukų sekrecijos. Keičiasi ir charakteris, atsiranda mėnesinės.

Sveiki, aš sirgau mėnesinėm jau kaip ir visad 5 dienas, tada po 1 dienos vėl susirgau. Tai normalu? (12m.)

Menstruacijos turi susireguliuoti per 2 metus nuo pirmųjų menstruacijų. Taigi, jei tai vyksta neseniai – tai normalu.

Aš noriu mirti. Padėkit. Kaip sau padėti? (14 m.)

Jei jautiesi bejėgis, labai nusiminęs, įprastinė veikla tavęs nebedomina, mąstai apie savižudybę, tau gali padėti:

*      Papasakok apie savo sunkumus, problemas, nerimą artimajam, draugui, arba mokykloje dirbančiam specialistui – socialiniui darbuotojui ar psichologui.

*      Paskambink į pagalbos liniją (Telefono numeriai pateikti kairiame stende)

*      Venk alkoholio ar narkotikų vartojimo

*      Pagalvok ir parašyk visas priežastis, kodėl gera ir dėl ko verta gyventi (šeima, draugai, naminiai gyvūnėliai, ateities tikslai, pomėgiai ir pan.)

*      Nepamiršk, kad niūrios bei slogios mintys nėra amžinos– viskas greitai praeis. Nėra jokios problemos, kuri neturėtų savo sprendimo.

*      Būtinai kreipkis kvalifikuotos pagalbos!

*      Prisimink, kad tu niekada nesi vienas, pagalba visada yra pasiekiama.

*      Prisimink, kas tau padėdavo praeityje. Galbūt jau esi susidūręs su sudėtingomis krizinėmis situacijomis, bet jas visada įveikdavai. Bandyk pritaikyti tai, kas tau ankščiau padėdavo jaustis bent truputį geriau.

Nepamiršk, jog tai, ką išgyveni šiuo metu, yra laikina būsena, ir, kad ateityje viskas gali būti kitaip. Šią akimirką svarbu ieškoti pagalbos, todėl kreipkis į psichologą, nes jis gali padėti tau rasti stiprybės ir būdų, kaip išgyventi šį sunkų periodą ir judėti pirmyn. Tik pirmiausia to turi reikėti tau pačiam.

Ką daryti jeigu mano tėvai labai dažnai pykstasi ir dėl to nenoriu eiti į  mokyklą, nes neišsimiegu verkdama visą naktį?

Visiškai suprantama, kad kai tėvai pykstasi, tu negali tiesiog į tai nekreipti dėmesio, todėl yra natūralu, kad tau sunku tai išgyventi lengvai. Tėvai gali pyktis dėl įvairiausių dalykų, nes santykiai, darbas, skirtingi pomėgiai, namų ruošos darbai nėra lengviausi dalykai gyvenime, o tai savaime kelia įtampa tarp tėvelių. Ką daryti tau?  Pirmiausia elkis pagarbiai, nes tavo pagarba viena dieną gali tėvams pakeisti požiūrį, o tavo nepagarba tėvams nebus dar viena galimų kivirčų priežastis. Nepalaikyk nė vienos pusės, o jei taip nutinka, kad reikalinga palaikyti kažkurią pusę, juk gali išsisisukti sakydama „aš myliu jus abu, todėl tai turite išsiaiškinti judu vieni“. Ir svarbiausia bendrauk. Pasirink tinkamą metą, kai jiedu nesipyksta ir galėtų tave išklauyti. Papasakok tai kas tau rūpi, kad tau liūdna dėl to, kad jie pykstasi. Kad ir kaip tau norėtųsi savo žodį pasakyti ginčo metu, atmink: išspręsti tarpusavio nesutarimą yra tėvų — ne tavo — atsakomybė, o tuo metu užsiimk savo reikalais, pvz.: namų darbais, kuriais gali įrodyti savo pastangas bendrame jūsų šeimos gyvenime. O jeigu manai, tai nepakeičiama ir nėra kontroliuojama kreipkis į mokyklos soc.pedagogę, seniūnijos soc.darbuotoją ar VTAS.

Kodėl savęs nekenčiu? Kodėl man visi primena, kad esi stora? Kaip sustabdyti draugę, kuri nori nusižudyti? (13 m.)

Įvairiuose gyvenimo etapuose dauguma žmonių nemėgsta savęs, o tiksliau tam tikrų savo savybių, tačiau viskas praeina. Todėl net neabejoju, kad tu tikrai turėtum už ką save mėgti ir kuo džiaugtis. Kartais mes patys tiesiog susikuriame sau sunkumų, todėl ir mūsų reakcijos į pasakymus apie mūsų išvaizdą yra priklausomos nuo mūsų pačių. Kita vertus ar tikrai VISI primena ir vėlgi net neabejoju, kad tikrai atrastum žmonių, kurie nuoširdžiai pasakytų, kad tu tikrai nesi stora? Svarbus tavo pačios požiūris! Atsakymas į trečią tavo klausimą atsakytas praėjusios savaitės klausimuose.

Ką daryti kai liūdna?

Visi, mes, neišvengiamai būname liūdnais, tik vieni dažniau, kiti rečiau, todėl tai labai natūralu. Svarbu suprasti dėl kokių priežasčių tau darosi liūdna. Kita vertus užsiimk tau patinkančiomis veiklomis arba atsistok prieš veidrodį ir nusišypsok „dirbtinai“ ir pabūk 10 s, tikrai pasidarys linksmiau J. Jeigu niekas nepadeda, net ir pokalbis, buvimas su artimaisiais, tuomet derėtų kreiptis į specialistus (psichologą ar soc.pedagogą).

Kodėl kiti juokiasi iš mano šukuosenos? (12 m.)

Žmonės mėgsta iš ko nors juoktis, todėl kartais menkiausi pokyčiai kelia juoką, bet tai dar nereiškia, kad būtent iš tavęs ar būtent iš tavo šukuosenos. O galbūt aplinkiniai nepripratę prie kažkokio stiliaus šukuosenų. Kita vertus, dažniausiai viskas priklauso nuo mūsų požiūrio kaip mes sureaguojame į aplinkinių šypseną kuri gali netgi nieko nereikšti.

Manau įsimylėjau, ką daryti?

Įsimylėti – nėra blogai, bet ką daryti toliau? Taigi, mano atsakymas priklauso nuo galybės skirtingų dalykų, kurių deja nepaminėjai, pvz.: amžiaus, lyties, požiūrio ir ar ta meilė yra abipusė ar vis tik ne. Jei jauti, kad įsimylėjai tai džiaukis tuo, tik nepamiršk, kad meilė sau ir savo kūnui yra taip pat svarbi!

Kodėl labiausiai skauda kaip verki tyliai? (13 metų)

Tai gana skambus posakis, tačiau vis tik iš dalies teisus. Žmogus yra taip sukurtas, kad jam reikia būti išklausytu, o pastovus sunkumų ir problemų nutylėjimas, slėpimas nuo kitų gali būti, daugumai iš mūsų, per sunkus. Žinoma, sveika paverkti ir niekam nieko nesakyti, tačiau to negalima daryti visada!

Kas yra ILLUMINATI? (11 metų)

Manoma, kad ILLUMINATI yra slapta sekta – organizacija, kurios tikslas valdyti pasaulį, per informacijos pateikimą visuomenei (anot jų visuomenė jiems yra pavaldi), ar per didelių įmonių, bankų valdymą, politiką, jos veikimas nėra susijęs su religija. Sakoma, kad šiai grupei priklauso tik itin išsilavinę asmenys, nors vis tik kyla klausimas ar tai tiesa ar tik pramanas.

Ką daryti, jei per mėnesines mama nenuperka paketų? (12 m.)

Gal mama nežino, kad Tau jų reikia. Jei turi vyresnę sesę ar tetą, gal močiutę, visada pagalbos gali prašyti pas kitus artimus žmones.

Kaip padėti draugei, jei ji nori žudytis? Ką jai sakyti, ką patarti? (12 m.).

Iš tavo klausimo suprantu, kad labai rūpiniesi savo drauge ir manau, kad teisingai elgiesi, jog reaguoji į tokias kalbas. Pirmiausia, asmenys, kurie kalba apie savižudybę, turi būti išklausyti. Tuo pačiu išsiaiškinti dėl kokių priežasčių tavo draugas ar draugė NORI ir GALI gyventi. Atmink, kad svarbu tavo draugei jaustis, kad ji gali su tavimi pasikalbėti. Bet niekuomet nepamiršk, kad reikia rūpintis savimi ir savo jausmais. Jei jauti, kad tau sunku išbūti su savo draugo/draugės sunkumu – kreipkis pagalbos.

  Ar egzistuoja Deez Nuts? (12,5 m.)

Deez Nuts egzistuoja kaip hip hopo – metalo grupė, kilusi iš Australijos. Tai gana nesena grupė, susikūrusi 2007 metais. Išleidusi penkis albumus. Kita vertus, šiuos žodžius jaunimas (gyvenantis gatvėse)  vartoja kaip slengą (t.y. nevartojami, netinkami žodžiai).

Kodėl kai kurie pjaustosi? (13 m.)

Žmonės pjaustosi dėl įvairių priežasčių. Dažnai besipjaustantieji nurodo, kad save žalojantis elgesys suteikia kontrolės, kad kitaip nemoka išreikšti jausmų. „Jei nieko nepadarysiu, tai galiu nusprogti, nekenčiu savo kūno“ ir t.t. Taip pat pjaustomasi, nes pykstama ant savęs ar kitų, jaučiamasi nervingu, jaučiama, kad negali kontroliuoti savo gyvenimo, norima pabėgti nuo aplinkos. TAČIAU vietoj savęs žalojimo gali pamėginti piešti ant savo kūno raudonu rašikliu – tose vietose, kur paprastai save žaloji, įlįsti į šaltą ar karštą dušą, valgyti citriną ar kramtyti ledo gabaliukus, atidėti savęs žalojimą bent kažkokiam laiko intervalui – pabandyti 15 min. savęs nežaloti, paskui dar 15 min. ir t.t.

Kodėl manęs draugai nemėgsta? (12 m.)

Manau, kad šiuo laikotarpiu (paauglystėje) visiems iškyla klausimų apie save. Gal Tau tik taip atrodo, kad nepatinki. Bet iš tiesų mes negalima patikti visi vieni kitiems. Užtenka bendrauti su keliais artimais draugais.

Kiek panašiai metų būna, kai mergaitėms prasideda mėnesinės? (12 m.)

Paprastai mergaitėms mėnesinės prasideda 11 – 16 metų. Reikėtų susirūpinti, jei jos neatsiranda sulaukus 17 metų amžiaus.

Ką manot apie Povilą K. 6kl.? (12 m.)

Man atrodo, kad Povilas yra puikus berniukas, bet būna, kad kartais mes vieni kitų nesuprantame. Todėl geriausia išeitis – vengti konfliktų!

Ar gali 12 metų draugauti su 16 metų vaikinu?

12 metų mergaitė dar neturėtų galvoti apie vaikinus, ir pradėti su jais rimtas draugystes, manau, nereikėtų. Bet bendrauti juk galima.

Kada uždarys mokyklą? 15 m.

Mokykla uždaroma tada, kai pasibaigus mokslo metams visi išeina atostogauti J

Aš norėčiau užkalbinti jaunesnę mergaitę. Ji man labai patinka, bet aš nedrįstu ir labai bijau. 11 m.

Esi dar labai jaunas ir apie mergaites galvoti galbūt dar ne laikas. Na, bet jei jau taip nutiko, kad Tau patinka kokia mergaitė, tai nebijok - prieik  ir užkalbink ją. Sėkmės! :)

"Kodėl **************** yra duchės?",

Į klausimą turiu dvi puikias citatas, kurios galbūt čia tiktų: "Nekęsdami kokio nors žmogaus, jame nekenčiame to, kas tūno mumyse pačiuose. Tai, ko nėra mumyse, mūsų nejaudina." (Hermanas Hesė "Demianas: Emilio Sinklerio jaunystės istorija"), "Žmonės nemėgsta to, ko negali suprasti. Jiems geriau pabaisa, kurią jie pažįsta, nei paslaptis, kurios negali suprasti.".....

Kodėl ne į visus klausimus atsakot?

Jeigu klausimai kartojasi, t.y. jau buvo panašių ir į juos buvo  atsakyta – galėsite juos rasti Gimnazijos tinklalapyje, skiltyje: KLAUSIMAI – ATSAKYMAI.

Jeigu klausimas yra necenzūrinis, įžeidžiantis ar apskritai neaiškus, mes neturime galimybės į jį atsakyti.

 Ar galima be žmogaus sutikimo nufotografuoti ir įkelti nuotraukas į viešą erdvę? Jeigu negalima, kas tokiu atveju gresia žmogui įkėlusiam nuotrauką? (14m.)

Ne. Be tavo sutikimo niekas negali tavo nuotraukos kelti į viešąją erdvę. Jeigu taip atsitiko ir esi nepilnametis tavo tėvai gali kreiptis į policijos komisariatą. Galima publikuoti tavo nuotraukas iš mokyklos renginio ir mokyklos tinklalapyje.

Ką daryti jei tave vežasi plaukti, o tu nemoki?

Puiku!  Galbūt tai bus ta diena, kai tu išmoksi plaukti J Niekada nebijok naujų dalykų.

Kodėl iš manęs šaiposi? (15 m.)

Kartais taip atsitinka, kad iš mūsų pasišaipo. Kartais mums atrodo, kad šaiposi. Dėl konkretaus (tavo) atvejo reikėtų pasiklabėti individualiai. Tad jei nuspręsi, kad reikia pasikalbėti, gali apsilankyti pas soc. pedagogę ar psichologę.

Kodėl skiriasi tėvai?

Skyrybas lemia daug priežasčių, vien žinant tai, kad santykiai yra labai sudėtingas procesas. Dažniausiai suaugę žmonės skiriasi dėl pasikeitusios finansinės (piniginės) padėties ar dėl nepasitenkinimo santykiais (neištikimybė, nuolatiniai tarpusavio barniai ir pan.). Ypatingai retais atvejais yra skiriamasi dėl nesutarimų kylančių dėl vaikų ir jų auklėjimo, todėl dažniausiai dėl tėvų skyrybų NĖRA kalti vaikai.

Kodėl kiti greitai miršta? (9 kl.)

Į klausimą galima atsakyti remiantis keliais požiūriais, tarkim biologiniu – nes neatsinaujina ląstelės, žmogaus orgnanizmas sensta, susergama įvairiomis ligomis. Taip pat, jei esi tikinti(-is) galima remtis Bažnyčios mokymu, kad tokia Dievo valia, danguje reikia ir gerų žmonių, todėl ten paima ir mūsų artimuosius. Apskritai svarbu nepamiršti viso gyvenimo ciklo: vieni miršta, kiti gimsta, o mirštama todėl, kad reikia užleisti vietą šiame pasaulyje, nors mums būna nepaprastai sunku tai išgyventi ir suprasti. Jeigu pastebi, kad tu ar tavo artimieji sunkiai išgyvena netektį, visada rekomenduojama kreiptis į specialistus ar tiesiog būti su šalia esančiais artimaisiais.

Kodėl mama neišleidžia į šokius? (14 m.)

Taip jau būna, kai ateina paauglystės laikotarpis, mes norim eiti – mama neleidžia. Tačiau iš dalies mamas galime suprasti, jos tikrai jaudinasi išleisdamos savo vaikus į šokius, kurie jų nuomone (o gal ir teisingai) yra pavojingi. Kaip vis tik išsiprašyti į šokius? Pirmiausia, tėvams reikia įrodyti, kad galima pasitikėti tavimi, t.y. jeigu susitarėte, kad grįši 22 valandą, tai taip ir padaryk! Taip pat pasiklausk mamos dėl kokių priežasčių ji nenori tavęs išleisti į šokius ir galbūt bus galima kažką pakeisti. Jeigu vis tik neleidžia, na tai nieko tokio, smagių būdų praleisti vakarą su draugaus tikrai yra ir į šokius nueisi kitais metais J

Kodėl man nėra mėnesinių? (12 m.)

Tai visai normalu. Menstruacijos atsiranda ne visoms vienodai, todėl nereikėtų jaudintis. Jeigu jos neatsiras sulaukus 17 metų, reikėtų susirūpinti ir kreiptis pas gydytoją.

Kodėl kai kurie greit miršta? (9 kl.)

Turbūt užduodamas klausimą galvojai apie žmones. Taip iš tiesų pastaraisiais metais pastebima, jog padaugėjo mirčių Lietuvoje, gimstama žymiai mažiau. Mirties priežastys gali būti įvairios: ligos, senatvė, nelaimingi atsitikimai, savižudybės. Turbūt daugiausia mirštama dėl ligų ir pirmauja pas mus ligos susijusios su širdimi ir kraujagyslėmis. Paprastai mirtys būna staigios ir gana jauname amžiuje. Jei neatsakiau į klausimą, visada gali jį aptikslinti.

Kodėl mokyklos tualetuose nėra popieriaus?

Šį klausimą perdaviau administracijai ir klasių vadovams. Kai jis bus išspręstas, jūs būtinai gausit atsakymą.

Kokie brendimo požymiai? (11 m.)

Brendimo požymiai mergaitėms ir berniukams skiriasi. Reikėtų patikslinti klausimą. Ačiū.

Kaip naudotis higieniniais tamponais? Nuo kada geriausia juos naudoti? Ar jie nekenkia?

Higieninių tamponų naudojimas nerekomenduojamas, nes gali sukelti itin pavojingą ligą (toksinio šoko sindromą), jei tamponas naudojamas ilgiau nei 8 val. Geriau merginoms naudoti higieninius paketus.

Ką daryti, jei per mėnesines mama nenuperka paketų? (12 m.)

Gal mama nežino, kas tau jų reikia. Jei turi vyresnę sesę ar tetą, gal močiutę, visada pagalbos gali prašyti pas kitus artimus žmones.

Ką daryti kai skauda gerklę? (15 min.)

Geriausia kreiptis į šeimos gydytoją.

Kodėl kai kurie mokiniai geria per pamokas, o mokytojai jiems nieko nesako ?

Nealkoholinius gėrimus gerti galima pertraukų metu. Jei žinote kitus atvejus – informacijas galite pasidalinti su auklėtoja, direktoriumi.

Ką daryti jeigu neapsisprendi tarp dviejų berniukų. Patinka du.

Elkis taip, kaip liepa Tavo „širdis“.

Kaip susirasti merginą? (12 m.)

Manau, kai tau tiek metų nereikia turėti vienos merginos, o tiesiog turėti draugių, su kuriomis tu gali pasikalbėti, maloniai praleisti laiką. Tuo labiau pasveikinti su Valentino diena. Sėkmės tau.

Ar galiu pasikeisti vardą? Mano labai senovinis. (15m.).

Vardą ar pavardę gali pasikeisti asmuo, sulaukęs 18 metų amžiaus, išskyrus tam tikras teisės aktų nustatytas išimtis, kai leidžiama pakeisti ir nepilnamečio vaiko vardą ar pavardę (tačiau labai retais atvejais). Dėl vardo ar pavardės pakeitimo reikia kreiptis į pareiškėjo (t.y. asmens, kuris kreipiasi) gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigą. Vadinasi, teks palaukti, o kol sulauksi to laiko, manau ir nuomonė pasikeis J

ATSAKO BENDRAAMŽIAI

Aš esu garbanota blondinė. Ar derėtų tamsinti plaukus?

  Jeigu esi tam pasiryžusi ir (ar) nori naujų iššūkių, žinoma, kodėl gi nepabandžius.:)

Ką daryti, jei mano buvęs vaikinas grįžo pas savo buvusią? (14 m.)

 Hm.. jeigu jis jau buvęs Tavo vaikinas, tai pamiršk jį ir nebegalvok daugiau apie tai. Suprantu, jei Tau bus nelengva tai padaryti, bet nenusimink. Apsižvalgyk, juk aplink mus tiek daug nuostabių dalykų. Pabandyk pajusti tą vidinę ramybę, pvz., kai ryte išėjusi į lauką išgirsti su Tavimi besisveikinančius paukščius ir pamatai bundančios saulės pirmus spindulius, kurie švelniai glosto Tavo veidą... ir Tu net nepajusi, kaip nusišypsosi.:) Patikėk, šis jausmas NUOSTABUS.

  O vaikinai... jų dar tikrai bus.;)

Kaip manot, ką daryti, kad aš visiems patikčiau ir kad turėčiau populiarių draugų? (15 m.)

Perskaičiusi Tavo klausimą, ilgai galvojau, kodėl Tu nori visiems patikti, kodėl taip nori turėti populiarių draugų...

Manau, kad patikti visiems – visiška beprasmybė. Jei stengsiesi visiems įtikti (patikti) – Tu prarasi save. Tu jau nebebūsi tokia (toks), kokia (koks) esi (ir, manau, turėtum būti) – savimi, nes jau priklausysi kitiems ir tapsi tokia, kokią Tave nori matyti kiti.

 Mano nuomone, draugas – tai tas žmogus, kuriuo galima pasitikėti, kuris ne vien tik tauškia apie save, bet gali ir išklausyti; su kuriuo galima ne vien tik kvatoti iš bet ko, bet užklupus liūdesiui, pasiremti į jo (draugo) petį ir išsiverkti... Ir čia visiškai nesvarbi žmogaus išvaizda, populiarumas ar kiti, mažai reikšmingi dalykai.

 Linkiu Tau būti savimi ir atrasti tai, kas nuoširdu ir tikra, o ne vaikytis to, kas gražu, bet laikina.:)

Kodėl kiti mokiniai rūko? (12 m.).

Vaikai rūko dėl labai daug ir įvairių priežasčių. Pirmiausia, jie NEŽINO RŪKYMO PASEKMIŲ ORGANIZMUI, kas dažnai baigiasi įvairių vietų vėžiniais susirgimais ar net mirtimi. Šiaip dažnai rūkyti pradedama dėl genetinio paveldo ar tėvų pavyzdžio, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas rūkančių tėvų vaikas negali atsakyti. ŽINOMA, jis gali išlikti nerūkančiu! Taip pat dažnai rūkoma dėl to, kad nepasitikima savimi ir bandoma pritapti prie “kietų”, kurie deja, iš tikrųjų nėra kieti. Taigi, rūkymas nėra stiprybės ženklas, tai veikiau ženklas, kad vaikas kitaip nemoka susitvarkyti su stresu, nepasitenkinimu savimi ir t.t. Beje, tai tikrai neveikia kaip nusiraminimo priemonė, nes organizmas rūkymo metu reaguoja taip pat kaip ir streso metu.Nepilnamečiai už tabako vartojimą yra baudžiami.

Ką daryti jeigu iš tavęs tyčiojasi? (12m.)

Pirmiausia kam nors papasakok (draugui, mokytojai, tėvam, soc.pedagogei, psichologei), apie tai turi žinoti ir kiti. Nekreipk dėmesio į skriaudėjus, jei nekreipsi dėmesio skriaudėjui atsibos tyčiotis ir nustos tai daryti. Negalvok, kad  esi  to vertas. Pabandyk atrodyti savimi pasitikintis ir nebijantis skriaudėjų, net jeigu jie gąsdina tave. Venk tų vietų, kuriose dažnai lankosi skriaudėjai. Nepulk priešintis skriaudėjams, ypač jei jauti, kad jėgos nelygios. Nebūk vienas ir/ar įsitrauk į kuo daugiau veiklų, nes tuomet neturėsi laiko klausytis patyčių.

Kaip sutarti su (........) mokytoja? Per ją egzaminų neišlaikysim.

Manau, kad su visomis mokytojomis galima sutarti, jei sąžiningai atliktume savo darbus (pareigas). Mokytojams tereikia, kad mokiniai mokytųsi, atliktų namų darbus, dirbtų per pamokas. Jei mokiniai taip darytų jokie egzaminai nebūtų baisūs J.

Tačiau būna išskirtinių atvejų – tada reikia individualaus pokalbio su psichologe ar soc. pedagoge. Nepakenktų ir su pačia mokytoja pasikalbėti ;).

Būtų labai smagu, jei mokytojos nesimaišytų dėl vardų. Aš suprantu, kad kartais susimaišoma, bet pasakyti ,,koks skirtumas“, tavo vardas toks ar toks yra labai žeidžiama mano savivertė.

Manau, kad mokytojoms irgi nelabai malonu, kai supainioja vardus, bet kai kurie mokytojai turi prisiminti po kelis šimtus vardų, be to, yra mokę jūsų brolius ir seseris, todėl tikrai neverta pykti, jei netyčia taip atsitinka. Galima mandagiai priminti savo vardą ir kartu pasijuokti J.

Kodėl neįleidžia į pamoką kai pavėluoji 4 minutes?

Norint atsakyti į šį klausimą reikia daugiau informacijos. Geriausia būtų individualus pokalbis su psichologe ar soc. pedagogę. Nepamiršk, kad dar turi klasės auklėtoją, su ja taip pat gali pasikalbėti.

 Gimnazijos moksleivio elgesio taisyklėse yra toks punktas:49.1. nevėluoti į pamokas ir kitus renginius, ateiti į gimnaziją švariai ir tvarkingai apsirengus, I-IV klasių mokiniams vilkėti gimnazijos uniformą J

Kodėl nebeduoda valgykloje kompoto. Kepsnį su vandeniu tai nekažką....(14 m.)

Nėra kompoto ir sulčių valgykloje todėl, kad toks įstatymas ir čia visai nekalta mokykla. O vandenį gerti sveika(beja, per dieną reikia išgerti 8 stiklines vandens), tik nebūtina jo gerti iškart po kepsnio. Galima vėliau.

Kodėl valgykloje brangsta maistas? 2013 m pavalgydavome už nepilnus 2 litus-ir sultys,ir apkepas,ir užkandis, o dabar 1 euras TIK kepsnys?

Maistas kažkiek pabrango visur, todėl gali atsiliepti ir mūsų valgykloje, bet peržiūrėjus balandžio 25-29 dienų valgiaraščius neradau nei vieno patiekalo, kuris kainuotų 1 eurą, visi kainavo mažiau. Nuo 0,65 iki 0,93 euro už paukštienos file kepsnį.

Daugiau klausimų ir atsakymų galite rasti paspaudus čia ir čia.