• ATNAUJINTA: 2019 birželio 12 d.
„Zipio draugai“
2012 gegužės 31 d.

Jau antrus metus Griškabūdžio gimnazijos vaikų darželio „Pumpurėlis“ priešmokyklinėje grupėje vykdoma ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“. Šios programos tikslas - padėti 5-7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

     Vaikai mokėsi įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti savo jausmus ir apie juos kalbėti, taikyti ir išbandyti būdus, kurie padeda pasijusti geriau, nekenkiant nei pačiam sau, nei aplinkiniams, bei padėti kitiems vaikams ar suaugusiems, turintiems kokių nors sunkumų.

      Tikima, kad vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kritinėmis situacijomis

ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę.

     Programa remiasi šešių pasakojimų ciklu, pavadintu „Zipio draugai“. Zipis yra vabaliukas, o jo draugai yra visi grupės vaikai. Pasakojimuose jie susiduria su daugumai vaikų pažįstamais dalykais: draugyste, bendravimu, vienatve, priekabiavimu, pasikeitimų ir netekties išgyvenimu. Kiekvienas pasakojimas iliustruotas ryškiomis spalvotomis iliustracijomis.

    Paskutinės valandėlės metu aptariami vaikų pasiekimai, prisimenama, ką nuveikėme ir ko išmokome per mokslo metus. Vaikams įteikiami spalvoti "Zipio draugų" diplomai.

Daugiau nuotraukų rasite čia