• ATNAUJINTA: 2020 rugsėjo 22 d.
VISI SKIRTINGI – VISI LYGŪS, AR EGZISTUOJA DISKRIMINACIJA MOKYKLOJE?
2013 rugsėjo 29 d.

    Rugsėjo 26 d. Griškabūdžio gimnazijoje vyko apskritojo stalo diskusija apie žmogaus teises. Renginys inicijuotas VO Gelbėkit vaikus projekto Žmogaus teisės. Šio projekto tikslas skatinti žmogaus teisių sklaidą ir diskutuoti apie tai.
    Apskritojo stalo metu buvo siekiama inicijuoti žmogaus teisių vietiniu lygmeniu situacijos aptarimą, galimybę skatinti toleranciją, mažinti diskriminacijos apraiškas ir didinti žmogaus teisių žinomumą, taip pat aptarti kaip prie žmogaus teisių gali prisidėti vietos bendruomenė, kaip įgalinti vaikus bei jaunus žmones dalyvauti, bendrauti ir bendradarbiauti. Mokyklai projektas svarbus tuo, nes gavome užduotį pagalvoti, kas aktualu iš žmogaus teisių mokykloje ir aplinkoje. Iš daugelio žmogaus teisių mes pasirinkome vieną, kuri žmogaus teisių deklaracijoje yra antrame straipsnyje,, Teisė būti nediskriminuojamam“.
    Į renginį atvyko Šakių švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Elvydas Pauliukėnas, Sintautų pagrindinės mokyklos soc. pedagogė , kuri dar vadovauja Šakių VO Gelbėkit vaikus padaliniui, Jūratė Arštikaitienė su keletu mokinių. Pokalbio metu aptarėme rūpimus klausimus, išsakėme savo nuomonę, žaidėme žaidimus į kuriuos mielai įsijungė mūsų svečiai, Jūratė pakalbėjo apie žmogaus teises, priminė visiems, kad visi esame skirtingi ir visi lygūs. Visos teisės priklauso visiems žmonėms, nes visi jie yra reikšmingi.
    Išsakę savo mintis, pastebėjimus ir pasiūlymus visi draugiškai priėjome vienos išvados, kad pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Pirma pažinti save, visada pagalvoti kaip jaučiasi aplinkiniai. Pavalgėme skanių sumuštinių ir pasižadėjome, kad būtinai susitiksim dar pasikalbėti šia tema.


Dar keletas nuotraukų čia
, o truputį daugiau čia...