• ATNAUJINTA: 2019 birželio 12 d.
Valkų mūšio aidai
2019 gegužės 21 d.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena tradiciškai minima Valkų kalvose.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, lydimi pavaduotojos Vidos,  paminėjime - žygyje dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai. Tai puikūs, patriotizmu degantys jaunieji šauliai, „Juodasis vilkas“ būrio nariai - Gabija Matukaitytė, Emilija Slavickaitė, Donata Sendžikaitė, Gabrielė Valkauskaitė, Dominykas Baranauskas, Vilmantas Gudaitis, Erikas Girdauskas ir Eitvidas Stankevičius.

Šiais metais renginys susidėliojo iš kelių dalių, tad kiekvienas galėjo rasti veiklų, tinkamų pagal nuotaiką, amžių ar sportinę formą.

Ankstyvą rytmetį  paminėjimo dalyviai rinkosi  Ilguvoje prie Stasio Šilingo kapo. Po trumpos istorinės pamokos, visi vykome į Gerdžiūnus, kur  prie krašto partizanams ir tremtiniams skirto paminklo uždegėme žvakeles. Aplankėme Meškeliūnų kaime rymantį  kryžių, skirtą  Pranui Runiui-Daugirdui atminti, pasivaikščiojome po Skausmo kalnelį, esantį Mikniškių kaime.

Nuo Jančių kaimo kryžkelės startavo pėsčiųjų žygis, vedęs į Valkų kalvas. Trumpam stabtelėję Valkų kalvose, toliau žygiavome į kaimo turizmo sodybą „Poškynė“, kur visų žygeivių laukė karšta kareiviška košė, arbata, pramogos, padėkos žygeiviams ir jų vadovams, E. Bavikino koncertas.

Dar keletas nuotraukų galerijoje ir čia...