• ATNAUJINTA: 2018 rugsėjo 13 d.
"Vaivora" merginų išvyka į Bulgariją
2017 birželio 29 d.

http://www.griskabudziovidurine.lt/uploads/4426_normal_19510442_1573929582626135_6030096080520076506_n.jpg
        Birželio 15-25 dienomis Griškabūdžio gimnazijos merginų šokių grupė "Vaivora" dalyvavo tarptautiniame jaunimo folkloro festivalyje "Primorsko 2017", tai pirmoji kolektyvo išvyka į užsienį. Festivalis merginoms paliko neišdildomus įspūdžius. Nors kelionė buvo ilga, truko 2,5 paros autobusu į vieną pusę, bet tai neužgožė puikios nuotaikos, nusiteikimo ir džiaugsmo už galimybę dalyvauti puikiame festivalyje. Į festivalį vaivorietės vyko kartu su Šakių "Pynės" šokių grupe. Ankstyvą birželio 17 dienos rytą, atvykus į kurortinį Bulgarijos miestą Primorską, lietuvaičius pasitiko šiltos ir nuoširdžios organizatorių šypsenos, kurios juos lydėjo visas dienas. Apsigyvenome labai šauniuose viešbučiuose.
        Didžiulį įspūdį paliko festivalio atidarymo ir užbaigimo eisenos Primorsko centrine gatve. Gausūs žiūrovų būriai šypsenomis palydėjo kiekvieną eisenos dalyvį, kolektyvą, fotografuodavo, filmuodavo.
        Festivalio metu vaivorietės surengė 4 koncertus. Sausakimšoje žiūrovų estradoje, ovacijomis ir aplodismentais buvo palydėti visi merginų atliekami šokiai. Publiką ypatingai žavėjo šokiai "Šarkela, varnela" ir "Tolkašokis". Neapsieita buvo ir be džiaugsmo ašarų. Merginos iš laimės, po paskutinio pasirodymo, apsipylė ašaromis, išgyvendamos kad festivalis baigėsi ir didžiavosi, jog Lietuvai gėdos, nuvykusios toli toli už 2500 km., nepadarė. Labai džiaugėmės ir didžiavomės, kad padėkos raštą, jubiliejinį festivalio medalį bei taurę "Vaivoros" vadovei įteikė festivalio Prezidentas ponas Ivanas Todorovas. Daktaras dėkojo kolektyvui už puikiai atliktus šokius, už dalyvavimą festivalyje ir pakvietė būtinai atvykti kitais metais.
        Vaivoros merginos neabejingos liko kolektyvų iš Murmansko, Kazachtano, Bulgarijos šokėjų pasirodymams.
        Kiekvieną vakarą šokėjos dalyvaudavo draugystės vakaruose, kur sėmėsi patirties iš kitų tautų folkloro.
        Labai džiugu, kad lietuvių draugystės vakaras organizatorių buvo įvertintas penkiabalėje sistemoje-šešetui. Kitų šalių kolektyvų vadovai liko sužavėti smagiais lietuviškais folkloriniais šokiais, skaniu lietuvišku kulinariniu paveldu.
        Be tiesioginio darbo-koncertų, merginos turėjo ir turiningo laisvalaikio valandų. Jachta plaukiojo Juodojoje jūroje, kur žvilgsnius karts nuo karto sukaustydavo linksmai deguonies įkvėpti išnyrantys delfinai, mėgavosi karšta Bulgarijos saule, kuri aukščiausiam zenite orą įkaitindavo iki 31 laipsnio karščio.
        Merginos užmezgė naujas pažintis su šokėjais iš Kazachtano, Permės. Vaivorietės nuoširdų "ačiū" taria rėmėjams UAB "Noragra", IĮ Jūratės Jakimavičienės kebabinei, Griškabūdžio bendruomenės centrui, Griškabūdžio gimnazijos mokytojų profsąjungai, ūkininkams, Sintautų seniūnui Kęstučiui Birbilui, Julijai Jakaitienei, Rūtai Bučinskaitei, Lietuvos šaulių sąjungos Šakių kuopai, kurie finansiškai ir materialiai parėmė "Vaivoros" kelionę į Bulgariją. Festivalis baigėsi, bet prisiminimai ilgai išliks mintyse ir širdyse.
        Daugiau išvykos akimirkų nuotraukų albume ir čia...