• ATNAUJINTA: 2020 birželio 29 d.
Tarptautinė vaikų knygos diena
2019 balandžio 12 d.

Šiais metais tarptautinę vaikų knygos dieną minėjome visą savaitę. Į šventę Šakių rajono Griškabūdžio gimnazijos bibliotekoje kvietėme pradinių klasių mokinius ir mokytojas.

Susitikimų metu bibliotekininkės supažindino vaikus su danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno biografija ir kūryba, pristatė Kęstučio Kasparavičiaus sukurtą plakatą ir pagrindinę laiško – kreipimosi idėją – „Knygos padeda neskubėti“.

Taip neskubėdami su antrokais ir ketvirtokais skaitėme ištraukas iš Anderseno pasakos „Šeimedžio močiutė“, ragavome stebuklingos arbatos, spalvinome atvirukus su arbatinukais ir puodeliais. Šiek tiek sužinojome apie šeivamedžio gydomąsias savybes ir sąsajas su burtų pasauliu (Ar žinojote, kad Hario Poterio burtų lazdelė taip pat buvo pagaminta iš šeivamedžio!?).

Trečiokai prie žibinto šviesos klausėsi Anderseno istorijos „Senasis gatvės žibintas“, prisiminimui gavo dovanų knygų skirtukus su gatvės žibintu ir rankų darbo knygelę.

Patys mažiausieji, klausydami pasakos, gėlės žiede rado mažąją Coliukę, dalinosi įspūdžiais apie matytą animacinį filmą, pasirinkę nusispalvino norimą paveikslėlį.

Šie susitikimai buvo puiki proga dar kartą apsilankyti mokyklos bibliotekoje, praverti vaikų knygą ir pažvelgti į pasakos pasaulį, o taip pat paieškoti vietos svajonei savo kasdienybėje.

Svečių laukė ir pasakas sekė bibliotekininkės Dalia Puidokaitienė ir Ina Stremaitienė.


Dar keletas nuotraukų galerijoje ir čia...