• ATNAUJINTA: 2020 rugpjūčio 07 d.
Šokio rytmetys
2014 balandžio 29 d.


Nuo 1982 metų,  UNESCO sprendimu,  balandžio 29-oji buvo paskelbta Tarptautine šokio diena. Ši data pasirinkta todėl, kad tą dieną 1727 metais gimė prancūzų baletmeisteris, garsus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, vadinamas šiuolaikinio baleto tėvu, Žanas Žoržas Noveris (Jean-Georges Noverre).

Šokio menas išsirutuliojo iš liaudiškų apeigų – šokių, skirtų padėkoti ir pagarbinti dievams.

Šokti, kaip ir siekti sveikatos bei  harmonijos su savimi - natūralus ir prigimtinis žmogaus poreikis, lydintis žmoniją nuo jos istorijos pradžios. Šokti - tai reiškia stengtis pažinti savo kūną, susidraugauti su juo, galbūt atgauti prarastą ryšį ir mokytis pripažinti, priimti jį su visomis savybėmis - kaip vertybę. Šokis suteikia žmogui galimybę išreikšti emocijas be žodžių, jų neanalizuojant, nevertinant ir neskirstant į geras ar blogas...

Balandžio 29-osios rytas, gimnazijoje buvo netradicinis. Pavaduotoja Vida  gimnazijos mokinius ir mokytojus sveikino su Tarptautine šokio diena ir kvietė gyvenime kuo dažniau šokti, šokti ir dar kartą šokti, nes šokis turi stebuklingų galių. Šokis žmogui suteikia ypatingą emocinę būseną – džiaugsmą, atsipalaidavimą, vidinę ramybę.

Šokio rytmetys „Kaip moku, taip šoku, svarbiausia, kad man smagu“, po atviru dangumi, bendram šokiui suvienijo ir mažus, ir didelius.


Daugiau nuotraukų čia ir čia...