• ATNAUJINTA: 2020 birželio 29 d.
Skaitėme kartu su Lietuva
2019 gegužės 09 d.

Gegužės 7d. Šakių J. Lingio parke vyko renginys skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, kurį organizavo mokyklų bibliotekininkai. Jungėmės prie projekto „Lietuva skaito“. Kadangi šie metai paskelbti Vietovardžių metais, skaitėme tekstus apie savo krašto vietovardžius. Idėja – dalyvauti skaitymo balsu viešose vietose akcijoje.

Renginį pradėjo Žiburio gimnazijos mokiniai, kuriuos paruošė lietuvių kalbos mokytoja R.Būblaitienė. Po to vieni kitiems skaitėme padavimus / pasakojimus apie savo krašto vietovardžius.

Iš mūsų gimnazijos į renginį vyko ketvirtosios klasės mokiniai su mokytoja Lina Sinkevičiene, bibliotekininkėmis Ina Stremaitiene ir Dalia Puidokaitiene. Skaitėme tekstą apie mūsų krašto kaimų pavadinimų kilmę, pasakojimus nuo ko kilo Griškabūdžio ir Rygiškių kaimų pavadinimai.

Išgirdome daug pasakojimų apie kitus Šakių rajono vietovardžius bei vandenvardžius: legendas apie razbaininką Rėplį, Velnio kalną, užburtą Gelgaudiškio/ Maštaičių pilį, apie Rūdšilį ir Milžinkalvę, apie Siesarties upelį ir kaip atsirado Kiaulupė. Sužinojome net kelias istorijas apie Šakių pavadinimo kilmę, Lukšių, Bališkių, Plynių ir Pelenių, Akėčių ir Beduonės kaimus, kodėl Gerdžiūnai vadinami „Pamplione“, o prie Plokščių esanti Šventaduobė kartais vadinama Raudaduobe ir t.t.

Renginio pabaigoje paminėtų vietovardžių ieškojome rajono žemėlapyje, o suradę pažymėjome. Puikus oras kvietė pasidžiaugti skaitymo švente, pabūti parke ir papiknikauti:)

Dar keletas nuotraukų galerijoje...