• ATNAUJINTA: 2019 gegužės 22 d.
Seimo nario R. Šarknicko pranešimas
2018 rugsėjo 24 d.


2018 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Siaučia naujas žaidimas „Momo“, kuris skatina smurtą“

 

Minint pasaulinę savižudybių prevencijos dieną buvo nuolat akcentuojama, kad turime mažinti savižudybes veikdami kartu. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir siekiama ieškoti išeičių, kaip užkirsti tam kelią. Kiekvienas žmogus turi saugoti savo ir aplinkinių gyvybę. Itin norėčiau akcentuoti bendruomenės svarbą. Mes kiekvienas galime padėti žmogui, turinčiam minčių apie savižudybę.

Svarbu paminėti, kad labai pažeidžiama visuomenės dalis yra vaikai ir paaugliai. Šiuo metu socialiniuose tinkluose tarsi virusas siaučia naujas žaidimas „Momo“, kuris skatina smurtą, savižudybes. Jauni žmonės, įsitraukiantys į žaidimą, patiria stresą, panikos priepuolius ir depresiją.  Žaidimas plačiai paplito visame pasaulyje ir jau sukėlė rimtų pasekmių. Vis dar nėra žinoma, kas yra šio kraupaus žaidimo iniciatorius.

Tokiais žaidimais, kurie skatina savižudybes statistika dar padidinsime. Noriu pakviesti visus telktis bendram tikslui.

Tėveliai, kurie nekontroliuodami leidžia naudotis elektroniniais prietaisais, saugokite savo vaikus ir praneškite apie galimas grėsmes socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir susirašinėjimo programėlėje „Whatsapp“. Svarbiausia, kad vaikai ir paaugliai neįsitrauktų į šį žaidimą, o iškart užblokuotų ir praneštų suaugusiems apie galimą pavojų. Viliuosi, kad veikdami kartu neleisime mūsų šalyje plisti šiam žaidimui.

Kaip Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas noriu visus pakviesti telktis bendram tikslui. Saugokime vieni kitus.

Kviečiu visas švietimo mokymo įstaigas, bibliotekas kuriuose lankosi ir naudojasi kompiuteriais vaikai, jaunimas, atsakingai reaguoti ir informuoti kitus apie galimas grėsmes.

 

Daugiau informacijos:

Seimo LVŽS frakcijos narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5)  239 6641

El. p. Robertas.Sarknickas@lrs.lt