• ATNAUJINTA: 2021 balandžio 16 d.
Kuprinių svėrimo akcija
2013 spalio 03 d.


  Prasidėjus mokslo metams medikai ir visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvelius atkreipti dėmesį į mokyklinę kuprinę: ar ji patogi vaikui, ar nėra per sunki, ar moksleivis taisyklingai ją nešioja. Tai labai svarbu, nes, anot medikų, viena pagrindinių laikysenos sutrikimų priežasčių - netinkamų ir per sunkių kuprinių nešiojimas.   
   Moksleivis turėtų nešti ne sunkesnę nei 10-15 procentų savo paties svorio kuprinę. Pavyzdžiui, jei mokinys sveria 30 kilogramų, jo kuprinės svoris ir neturėtų viršyti 3-3,5 kilogramo. Jei kuprinės svoris viršija 15 proc. vaiko kūno svorio, jau kyla didelė rizika, kad kasdien nešiojantis tokius svorius vaikas gali turėti sveikatos problemų: atsiras netaisyklinga laikysena, gali iškrypti stuburas ir kita.
   Rugsėjo 16-26 dienomis rajono mokyklose vyko kuprinių svėrimo akcija. Akcijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 2, 3, 5 ir 6 klasių mokiniai. Buvo pasvertos 66 mokinių kuprinės, iš kurių 42 neviršijo leistino svorio (svėrė iki 10 proc. kūno svorio). 21 mokinys nešė nuo 10 iki 15 proc. savo svorio kuprines, o 3 netgi viršijo 15 proc. ribą. Pagrindinės sunkios kuprinės priežastys, kad yra sukraunamos visų dalykų knygos ir sąsiuviniai.


Dar keletas nuotraukų čia...