• ATNAUJINTA: 2019 balandžio 23 d.
Gimnazijoje minima tarptautinė tolerancijos diena
2018 lapkričio 19 d.


KAS YRA TOLERANCIJA?

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

KAM REIKALINGA TOLERANCIJA?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų  spalva, ir t.t. skiriamės ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.  Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

AR REIKIA TOLERUOTI VISKĄ? KUR YRA TOLERANCIJOS RIBOS?

iš esmės, tolerancija yra leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime. tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių – pavyzdžiui, tyčiotis, ar kaip kitaip skriausti. ne visos nuomonės, ne visi žodžiai ar veiksmai gali patikti kitiems, tačiau jei tai išreiški kaip nuomonę, niekas negali tavęs nubausti vien dėl to, kad ją pasakei.

Tolerancija nėra beribė – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama kitokia nusikalstama veikla.

Mūsų gimnazijoje, penktadienio ryte, prie durų, visus skubančius į pamokas pasitiko ir su kiekvienu pasisveikino MIMAI (Evelina, Karolina, Gabija, Ugnė, Dominykas).

„Šiandien aš toks.“ „Priimkit mane tokį.“ „Gerai atrodai.“ Skambėjo žodžiai, tek skirti mimams, tiek iš jų pačių lūpų. Būtent, mokinių taryba šiais metais inicijavo šios dienos paminėjimą tokia forma.

 Šias mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis RAKTAS. Tad gimnazijos vestibiulyje, stende puikuojasi Tolerancijos raktinių žodžių mozaika.

Dar keletas nuotraukų galerijoje ir čia...