• ATNAUJINTA: 2020 rugsėjo 22 d.
Giedrė Mačiulaitytė konkurso „Rudens natiurmortas 2018“ prizininkė
2018 lapkričio 26 d.


„Rudens natiurmortas 2018“

Lapkričio 9 d. VDA Kauno fakultete įvyko respublikinis konkursas „Rudens natiurmortas 2018”. Kartu su Kauno rajono švietimo centru organizuojamas tapybos darbų konkursas sukvietė 5-12 klasių moksleivius iš visos Lietuvos. 

Konkurso metu dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes pagal klases: 5-6, 7-8, 9-10 ir 11-12 klasių grupes.

Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos III klasės mokinė Giedrė Mačiulaitytė.

Mokiniai turėjo tris valandas nutapyti specialiai jiems pagal sudėtingumą suformuotus natiurmortus.

 Ruduo – derliaus metas, sotus obuoliais, kriaušėmis, moliūgais ir kitomis sodo bei daržo gėrybėmis. Taigi VDA Kauno fakultetas konkurso užduotims paruošė natiurmortus iš rudens turtų, kurie ne tik skanūs, bet savo spalvomis ir grožiu verti dailininko teptuko.

Šiemet Tapybos katedros dėstytojai kurdami natiurmortus rėmėsi italų tapytojo Džiuzepės Arčimboldo kūryba. Šis dailininkas itin išgarsėjo portretais, kuriuose žmonės vaizduojami sudaryti iš įvairių vaisių, daržovių ir kitų rakandų. Moksleiviams buvo pasiūlyta susipažinti su dailininko kūryba ir laisvai interpretuoti paruoštus natiurmortus.

Konkursinius darbus vertino kompetentinga komisija: VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja doc. Aušra Vaitkūnienė, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika, Kauno dailės gimnazijos mokytoja metodininkė Danguolė Lunskienė, menotyrininkė dr. Kristina Budrytė Genevičė, menininkas ir dėstytojas Mukesh Shrestha (Tribhuvan universitetas, Katmandu, Nepalas).

Labai džiugu, kad mūsų Giedrės darbas buvo įvertintas garbinga III-ąją vieta.

Lapkričio 21 d. Kauno rotušėje įvyko konkurso laureatų apdovanojimai ir tapybos darbų parodos atidarymas.

Giedrę konkursui ruošė dailės mokytojas Algimantas Vorevičius.

Dar keletas nuotraukų galerijoje ir čia...