• ATNAUJINTA: 2020 gegužės 27 d.
Daugiašalis Comenius projektas „Human being in the Nature“
2012 spalio 16 d.

Spalio 3 – 7 dienomis Griškabūdžio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Neringa Stravinskienė ir anglų kalbos mokytoja Jurgita Bernotienė lankėsi Ispanijoje, Navalmoral de la Mata mieste, kur dalyvavo pirmajame projekto koordinatorių susitikime. Be griškabūdiečių projekte taip pat dalyvaus Ispanijos, Vokietijos ir Olandijos mokytojai ir moksleiviai.

 Projekto, kurį inicijavo ispanai, tikslas yra tirti saugomas šalių teritorijas, jų augalus, gyvūniją, dirvožemį, ten vykdomas veiklas, atkreipti dėmesį į atsinaujančius resursus, atlikti skirtingose šalyse esančių saugomų teritorijų lyginamąją analizę. Šiomis veiklomis tikimasi moksleivius motyvuoti labiau domėtis juos supančia aplinka, padėti išmokti skirtingų gamtos apsaugos būdų, taip pat pagilinti kalbinius įgūdžius, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus. Be to, dalyvavimas projekte skatins mokytojų prisidėjimą prie tarpkultūrinės dimensijos stiprinimo mokykloje.

 Pirmojo susitikimo metu koordinatoriai suplanavo dvejus metus truksiančio tarptautinio projekto veiklas bei darbus, pasiskirstė sritis, už kurias bus atsakinga kiekviena šalis, aptarė galimus sunkumus bei numatė

galutinius projekto rezultatus. Be organizacinių klausimų, dalyviai daug laiko skyrė išvykoms į regiono, kuriame vyko susitikimas, ypatingas gamtines ir istorines vietoves. Mokytojai apsilankė Monfrague nacionaliniame parke, kur stebėjo skirtingų rūšių grifus, susipažino su vietinės floros ypatumais, apsilankė pilyje, šalia kurios yra garsus urvas su priešistoriniais piešiniais. Dvi dienos buvo skirtos pažinčiai su  Caceres ir Trujillo miestais, kurie sužavėjo išlikusia 15 a.  architektūra, siauromis gatvelėmis ir jose vykstančiu gyvenimu.

 Kitą susitikimą, kuriame mokytojai dalyvaus kartu su savo mokyklų moksleiviais, organizuos partneriai iš Vokietijos sausio viduryje. Iki to laiko kiekviena mokykla turi parengti pristatymą apie savo šalį, regioną ir mokyklą, bei pateikti vieną ar keletą logotipų, kurie, jų manymu, geriausiai atspindėtų projekto temą.

 Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.  Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.


Daugiau nuotraukų rasite čia
Daugiau informacijos apie projektą rasite čia