• ATNAUJINTA: 2020 birželio 04 d.
Dailės olimpiada
2013 vasario 11 d.

Vasario 8d. Zyplių dvare vyko rajoninė dailės olimpiada. Dalyviai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su restauruotais dvaro rūmais ir juose esančiomis parodomis. Po to moksleiviai kibo į kūrybinį darbą. Puikiai tam nuteikė šilta, jauki dvaro aplinka. Olimpiados tema - "Būti savimi, išlikti ir augti". Dalyviai turėjo sukurti originalų, savito stiliaus darbą.

Buvo rekomenduojama olimpiados temą susieti su tautos tapatumo ir išlikimo ženklų paieška savo artimiausioje aplinkoje: susipažinti su vietos menininkų kūryba, tyrinėti gamtos ir kultūrinio paveldo objektus, aiškintis, kurie istoriniai įvykiai ir įžymių asmenybių nuveikti darbai padėjo išlikti kraštui ir jo tradicijoms, kaip buvo išsaugotos etnokultūrinės vertybės, kuo jos įdomios pasauliui (kitoms tautoms). Juk tauta gyva tada, kai turi savo kalbą ir išlaikomas tautos savitumas, tradicija.

Mūsų gimnazijai atstovavo sesės Rasa ir Daiva Žiuraitytės (IVa). Mergaitės savo kūryboje pritaikė liaudies simbolikos, gyvybės medžio elementus, matytus parodose, tautodailės kūriniuose bei mūsų unikalioje bažnyčioje.

Rasai ir Daivai puikiai sekėsi - abiems buvo pripažintos II vietos! Sveikiname laureates ir jų mokytoją Rimutę Amonienę!

Daugiau nuotraukų rasite čia ir čia