• ATNAUJINTA: 2020 gegužės 27 d.
Comenius Vokietijoje 2013m.
2013 sausio 24 d.

Griškabūdžio gimnazija ir toliau vykdo veiklas rugsėjį prasidėjusiame tarptautiniame Comenius projekte „Human Being in the Nature“.

Šį kartą trys mokyklos mokytojos (anglų kalbos mokytoja Jurgita Bernotienė, informacinių technologijų moktoja Rima Apanavičiūtė, dailės mokytoja Rimutė Amonienė) ir keturi 8-9 klasių moksleiviai (Agnė Legotaitė, Agnė Simanavičiūtė, Algirdas Kirvelaitis ir Justas Sinkevičius) lankėsi Vokietijoje, Štadhageno (Stadthagen) mieste esančioje Wilhelm-Busch gimnazijoje. Vokietijoje lietuviai, kaip ir jų partneriai iš Ispanijos ir Olandijos, praleido visą savaitę (sausio 12 – 19 d.).

 Vizito metu moksleiviai bendraamžiams pristatė savo šalis, dalyvavo grupinėse veiklose, išrinko oficialų projekto logotipą. Šiame konkurse labiausiai pasisekė griškabūdietei aštuntokei Agnei Legotaitei, kurios pieštas logotipas buvo pripažintas geriausiu iš 16  konkursui pateiktų darbų.

 Svečiams vokiečiai buvo parengę įvairiapusę kultūrinę – pažintinę veiklą. Moksleiviai kartu su mokytojais pabuvojo ornitologijos stotyje „Ökologische Station Steinhuder Meer“, kur lydimi patyrusio gido stebėjo šiuo periodu ten lizdus sukančius erelius, buvo supažindinti su regiono flora ir fauna. Be to, projekto dalyviai lankėsi Harz nacionaliniame parke, kuriame turėjo galimybę pamatyti ten gyvenančias lūšis. Viena diena buvo skirta išvykai į netoli nuo Štadhageno esantį Hanoverį. Prieš išvykstant namo visus projekto dalyvius labai šiltai priėmė Štadhageno meras, kuris ne tik papasakojo apie miestą ir regioną, bet ir nuoširdžiai pasidžiaugė užsieniečių apsilankymu.

 Vizito metu buvo suplanuotos tolimesnės projekto veiklos, kurias visų šalių mokytojai turės atlikti kartu su savo mokiniais iki kito susitikimo, įvyksiančio balandžio mėnesį Olandijoje. Iki to laiko visos šalys turi surinkti medžiagą apie jų gyvenamame regione esančias saugomas teritorijas, paruošti pristatymą apie jose sutinkamą augmenijos ir gyvūnijos įvairovę, žmogaus veiklas.

 Vizitas paliko įspūdį tiek mokytojoms, tiek mokiniams. Visi džiaugėsi proga susipažinti su nauja šalimi, pažinti jos kultūrą, gamtą, architektūrą, pagerinti savo užsienio kalbos įgūdžius. Moksleiviai džiaugiasi naujomis pažintimis su bendraamžiais, draugiškai ir turiningai praleistu laisvalaikiu su juos priėmusiomis šeimomis. Išvyka paskatino dar labiau domėtis mus supančia aplinka, ieškoti būdų ją pažinti ir sukauptomis žiniomis pasidalinti su aplinkiniais.

 Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą. 


Daugiau nuotraukų rasite čia ir čia